fbpx

Facebook Shops: חנות וירטואלית בחינם לכולם

אהבתם? שתפו את הפוסט עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

אם יצא דבר אחד טוב מכל משבר הקורונה, הוא ההתגייסות המרשימה של כמה מהתאגידים הבולטים בעולם לטובת סיוע ופילנתרופיה: פרסום חינם, מענקים כספיים לעסקים ועוד.

תוך 8 שבועות בתווך שבין מרץ-אפריל-מאי, חלה התפוצצות איקומרס בארה”ב ששקולה לגידול של חמש שנים; כל זאת בשל משבר הקורונה, שאילץ רבים להשתמש בדיגיטל יותר מאי פעם (הן קונים והן מוכרים).

חברות הטכנולוגיה לא רק מודעות לנושא, אלא משתדלות לרכב על הגל ולספק פתרונות חדשניים שייטיבו עם כולם. גם פייסבוק נרתמה לסיוע בזמן המשבר, ומעבר לכל מה שכבר עשתה ותרמה עד כה (בין היתר מענק של 100 מיליון דולר לעסקים) – יוצאת החברה עם מוצר חדשני נוסף בשם Facebook Shops.

חנות בקליק, חינם לכולם

פייסבוק שופס מאפשר לכל אחד להקים חנות וירטואלית לגמרי בחינם וללא עמלות, שתופיע מיידית בכל פלטפורמות החברה: פייסבוק, אינסטגרם, מסנג’ר, וואצאפ ועוד. מרגע הקמתה, החנות פועלת לגמרי בחינם ללא עמלות בנייה, עיצוב וסליקה, ומאפשרת לכל עסק לעבור מיידית לעולם הדיגיטל, להמשיך למכור ולהזרים לו אוויר לנשימה.

לצורך כך פייסבוק חברה בשיתוף פעולה לכמה מתאגידי האיקומרס הבולטים בעולם – ובהם שופיפיי, ביג קומרס, ווקומרס ועוד. פייסבוק עצמה, יש לציין, תרוויח מפרסומות רלוונטיות שיוצבו לרוחב הפלטפורמות השונות.

למעשה, שופס הופכת כל פרופיל עסקי לחנות של ממש, לגמרי בחינם. החנות תאפשר לא רק להציג ולמכור מוצרים אונליין ישירות מהפרופיל העסקי בכל אפליקציות פייסבוק, אלא גם תאפשר לכל עסק למתג את עצמו באמצעות יצירת סיפור עסקי בסטוריז. משתמשים יוכלו להגיע לחנות דרך פרופילים עסקיים, וכן לגלות מוצרים באמצעות סטוריז ומודעות פייסבוק.

מי שכבר העלה קטלוג מוצרים לפייסבוק ו/או לאינסטגרם, לא צריך לעשות יותר מדי. פשוט מפעילים את אופציית פייסבוק שופס, והחנות תיווצר אוטומטית עם המוצרים הקיימים בקטלוג. ברגע שיצרתם חנות באפליקציה אחת, היא תעבור אוטומטית להתקיים גם באפליקציות הנוספות ממשפחת פייסבוק.

לדוגמה – אפשר להכניס מוצר לעגלת הקניות בפייסבוק, ולבצע את הרכישה במועד אחר באינסטגרם. בצורה כזו פייסבוק מבטיחה את רציפות המשפך השיווקי לרוחב כל האפליקציות, מה שיגדיל את המכירות וההכנסות עבור עסקים. ראוי לציין שחנויות במסנג’ר ובוואצאפ עדיין לא זמינות בשלב זה, אבל פייסבוק עובדת על כך במרץ.

חלק מהפיצ’רים בפייסבוק שופס כה מתקדם, עד כדי כך ששום מערכת אחרת להקמה וניהול של חנויות וירטואליות – לא מציעה סוג כזה של חוויית קניות.

How to Set Up Facebook Shops to Sell Your Products

האם זה אומר שלא צריך יותר אתר?

שאלה לגיטימית בהחלט, לאור העובדה שבעצם כל המוצרים שלכם יכולים להיחשף ולהימכר אונליין ברשת הפרסום השנייה בגודלה בעולם (אחרי גוגל). שאלה דומה נשאלת מדי פעם גם לגבי פרופיל עסקי בפייסבוק.

כמו כל דבר אחר שנעשה בבועה הפייסבוקית, גם פה חשוב לזכור שפייסבוק פועלת קודם כל לטובת… פייסבוק.

מצד אחד החנות הווירטואלית המופלאה הזו אומנם ניתנת לגמרי בחינם, והיא תוכל לשפר את המכירות בצורה משמעותית. אבל מצד שני, זה נכס ששייך לפייסבוק – ולא לבעל העסק.

החברה יכולה להחליט לסגור לכם את הברז בלי התראות או הסברים, ברגע שהפרתם הנחיות או חוקים אחרים (כפי שלמדו על בשרם לא מעט מנהלי קבוצות, דפי פייסבוק ואף פרופילים אישיים).

בדיוק כמו פרופיל אישי או עסקי בפייסבוק, גם שופס שייכת לחברה באופן בלעדי. אומנם בשלב זה לא ברור עדיין האם מדובר בחנות שיושבת על דומיין עצמאי (יש להניח שלא, מן הסתם), אבל כנראה שלא תוכלו לקדם ולפרסם את החנות מחוץ לפייסבוק (למעט מתן קישור ישיר).

אם אתם רוצים להישאר בשליטה, רצוי מאוד שיהיה לכם גם אתר אינטרנט חיצוני הנמצא בבעלותכם.

הישארו תמיד מחוברים למה שחדש

השאירו דוא"ל ונשלח לכם כתבות חדשות מידי פעם